Dış Ticaret Strateji Danışmanlığı

 TFC olarak her başarılı operasyonun, iyi bir planlama ile başladığına inanmaktayız. Hedef ülke konusunda bilgisizlikten kaynaklanan yolun başında yapılacak bazı hataların, telafisi zor ya da maliyetli sonuçlar doğuracağı muhakkaktır. Şirketinizin karşılaştığı ya da henüz varlığından haberdar olmadığı fakat karşılaşacağı çok çeşitli, ülkeye özel sorunlarla uzman kadromuz daha önce onlarca, belki de yüzlerce kez karşılaşıp çözüme ulaştırdığından dolayı, iyi bir planlama bu sorunları daha oluşmadan önleyecektir.  Sizin hedeflerinize, ürününüze, imkanlarınızı ve de en önemlisi hedef pazara özel ‘tailor fit’ bir strateji hazırlamak için yanınızdayız 

Dış Ticaret Operasyonel Danışmanlık

   

TFC olarak ihracatınızın her aşamasında, pazara giriş belgelerinin temini, portföy oluşturulması, sözleşmelerin hazırlanması, sözleşmelerin uygulanması, yurt dışı ödeme yöntemleri, zaman ve fiyat endeksli lojistik kanallarının belirlenmesi, hedef ülke gümrük işlemleri aşamalarının her birinde tecrübemizle sizi başarıya ulaştırmak için size özel ‘tailor fit’ çözümler üretmek için yanınızdayız. 

B2B Pazarlama Hizmetleri

 

 TFC olarak şirketinizin, faaliyette olduğumuz ülkelerdeki yüksek miktarda ürün satabilecekleri büyük oyuncularla olan ilişkilerimizle hizmetinizdeyiz. Firmanızın hedef ülkelerde yerel firma statüsünde olması ve ülkedeki fiziki varlığımız sayesinde pazarlama ve güven dahilinde olası bir anlaşmazlıkta kanun önünde temsil ettiğimiz şirketinize büyük avantajlar sunacaktır.  

B2C e-ticaret Hizmetleri

   

TFC’nin hâkim olduğu Rusya ve USA gibi büyük pazarlarında günümüzde e-ticaret klasik ticaretin önüne geçmektedir. Şirketinizin ürünlerini hedef ülkelerde yüksek karlarla son kullanıcıya tek tek her müşteri ile ilgilenmek zorunda kalmadan b2b (toptan) satmanın kolaylığında ulaşması için gerekli olan bilgi ve beceriye sahip uzman kadromuz, size özel çözümlerle yanınızda yer alıyor.

Sertifikasyon

   

TFC olarak özellikle Rusya Pazarında şirketlerimizin önüne ilk çıkan engellerden biri olan EAC, RU, SGR benzeri tüm gerekli pazara giriş belgelerinin temininde ve de gerekli olan kalite kontrol testlerinin gerçekleştirilmesinde akrediteli ortaklarımız ve uzman kadromuz en kısa zamanda en düşük maliyetle işlemlerimizi halletmeniz için yanınızda. 

Lojistik ve Gümrükleme

  

TFC olarak Türkiye, Çin, Rusya, Amerika hattındaki sertifikasyon, gümrük ve lojistik operasyonunun tüm halde ele alınması ve ürünlerinizin en güvenli şekilde varış noktasına teslim edilmesi için gerekli tüm incelikleri, detayları değişik yaklaşım stratejilerini bilen kadromuz firmanız için en iyi yolu seçmenizde ve bu yoldaki tüm engelleri aşmanızda sizin yanınızda olacaktır. 

Supply Chain Danışmanlığı

   

Şirketinizin Supply Chain kanallarının hâkim olduğumuz ülkeler içinde kalan kısımlarının oluşturulması, kontrol edilmesi ve yönetimi noktasında yanınızdayız. İster zincirin başlangıcı konusunda (ham madde), ister sonu (son kullanıcı –nihai tükeciti-), isterseniz de zincirin tamamını cost effective bir şekilde yönetecek uzman kadromuz ile yanınızdayız. 

Lobi Faaliyetleri

   

TFC olarak faaliyette olduğumuz ülkelerde köklü Türk şirketlerimizin yüklenmek istedikleri projelerde kesinlikle ihtiyaç duyacakları lobi faaliyetleri için yıllardır biriktirdiğimiz tüm network ve dostluklarımızla sizin yanınızdayız. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Yurt Dışı Temsilcilik Outsourcing

  

Şirketinizin dış pazarlarda fiziki olarak bir ofis ve uzman kadro ile temsil edilmesi, şüphesiz ki o pazardaki basari şansınızı kat ve kat artıracaktır. Fakat şirketinizi hakkettiği kalitede bir ofis ve kadro ile kurmak firmalarımız için büyük mali yükümlülükler getirmekte ve genel merkezden uzak oldukları için genelde düşük performans sorunları yasamaktadırlar. TFC olarak sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre şekillenecek ‘tailior fit’ düşük maliyetli / yüksek performanslı çözümler üretmek bizim uzmanlık alanımızdır.

Hukuki & Finansal Danışmanlık

  

TFC'nin mevcut olduğu pazarlarda karşılaşacağınız olası hukuki ve finansal çıkmazlarda danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.